sobota, 27 lipiec 2013 19:08

Czyszczenie z BIK - koszty takiej operacji

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nieczysta historia kredytowa to jedna z najczęściej pojawiających się przeszkód, jeśli chodzi o brak możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Jeśli placówka bankowa widzi, że wcześniej mieliśmy problemy ze spłatami innego zobowiązania, nie będzie w stanie nam zaufać, powierzając nam kolejne pieniądze. Czysta karta BIK to podstawa, by móc otrzymać na dogodnych warunkach kredyt bankowy.

Czy każdy, kto ma nieczystą historię BIK, z góry jest skreślony z możliwości wzięcia kredytu? Okazuje się, że nie! Istnieje bowiem możliwość wyczyszczenia historii kredytowej, tak, by móc na nowo starać się o kredyt bez jakichkolwiek problemów i barier.

Na rynku polskim funkcjonuje wiele firm, które oferują klientom wyczyszczenie historii kredytowej osób fizycznych. Kwota powyżej 40mld złotych, to zaległości wobec banków związane z niespłaceniem kredytów, rachunków, alimentów i innych zobowiązań.

Chcąc prześledzić czyszczenie BIK, możemy po raz kolejny zwrócić uwagę na czyste oszustwo. W praktyce wyczyszczenie historii nie jest możliwe lub jest wykonalne do zrobienia samemu. Ludzie jednak płacą duże pieniądze, wierząc, że tylko konkretne firmy są w stanie sobie z tym poradzić. Kancelarie prawne i finansowe żądają często kilka tysięcy złotych tylko za to, by dany klient mógł wyjść z czystą kartą i by na nowo mógł zaciągnąć kolejny kredyt.

Jest popyt na tego typu usługi, bo zaciąganie kredytów jest normą, a zadłużenia standardem. Nie możemy dostać kredytu, bo mamy nieczysty BIK, więc płacimy danej firmie, wydajemy pieniądze, po czym wydaje nam się, że wszystko jest dobrze i rozpoczynamy wszystko od zera. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna. Podstawą jest złe rozumowanie zagadnień kredytowych. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest to miejsce, w którym widnieje każdy kredytobiorca. Zawarte są tam jednak zarówno pozytywne informacje, a jest ich tam około 90%, jak również i te negatywne, które dotyczą opóźnienia spłaty, niespłacenia kredytu, komorników i innych takich kwestii, które dla banku stanowią wartość nadrzędną. Każdy bank, w którym chcemy zaciągnąć kredyt, w pierwszej kolejności sprawdza historię BIK danego kredytobiorcy.

Firmy, które oferują czyszczenie BIK, gwarantują usunięcie z biura wszelkich negatywnych wpisów, które dotyczą danego kredytobiorcy. Niestety, zazwyczaj jest tak, że firmy te obiecują przysłowiowe gruszki na wierzbie, po czym rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna. Wychodzą oni do banków z prośbami o restrukturyzację kredytu i zawarcie umowy. Tak naprawdę z taką prośbą mógłby wystąpić każdy osobiście i to zupełnie za darmo. Jak to zrobić? Podstawą jest pobranie raportu z BIK-u, z którym należy wybrać się do banku. Tam razem z doradcą klienta, ustala się określone rozwiązanie, które dla jednej i dla drugiej strony okaże się być, jak najbardziej opłacalne i dobre. Z historii BIK nie można wyczyścić negatywnych wpisów. Widnieją one przez pięć lat od momentu spłaty problematycznego kredytu.

Firmy zwane czyścicielami najczęściej pomagają spłacić klientom zadłużenie, w postaci wysokooprocentowanych kredytów. W ich imieniu wycofują zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zarówno przez bank, jak również i przez BIK. Jeśli opóźnienie w ratach wynosi mniej niż 60 dni, wówczas po spłaceniu kredytu należy wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. To robią ,,czyściciele" i to oni właśnie biorą za coś takiego duże pieniądze.

Nie wierzmy w hasła typu "Wyczyść swoją historię BIK", "Odzyskaj wolność finansową". Firmy takie pobierają duże pieniądze za coś, co możemy wykonać sami, a ponadto naciągając nas na kolejne, kolosalne kredyty. Jeśli mieliśmy wcześniej problem ze spłatami, musimy dochodzić do porozumienia z bankami osobiście.

Czytany 5626 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 marzec 2016 14:55
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Komentarze

Helena

Pożyczki bez BIK są to z reguły niskie kwoty do 1500 zł. Trzeba by sie zastanowić czy taki kredyt bez biku jest nam naprawdę potrzebny, wszak to niecały miesiąc pracy....

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy